Soğuk Hava Deposu

Soğuk Hava Deposu

Eskişehir soğuk hava deposu alanında yıllardır hizmet veren Mevsim İklimlendirme Eskişehir, profesyonel teknik ekibi ile Soğuk hava deposu imalatısoğuk hava deposu kurulumu ve soğuk hava deposu teknik destek hizmetleri sunmaktadır. 

 

Çok miktarda ürünü soğuk yada donmuş olarak muhafaza etmek amacı ile tasarlanmış olan soğuk hava odaları, ürünün bozulmaması için gerekli olan sıcaklık ve nemde en ekonomik olarak korunmasını sağlar. Soğuk hava deposu imalatı Eskişehir denildiğinde hizmet veren bir kaç firmadan biri olan Eskişehir Mevsim İklimlendirme kurulum ve teknik destek olarakda hizmet sunmaktadır.

 

  Soğuk hava depoları içinde birden fazla soğuk hava odası barındırabilir, böylelikle korumak istediğiniz farklı ürünleri tür ve ihtiyaçlarına göre sınıflandırabilirsiniz. Bu odaların ısı kontrolü her oda için ayrı olabileceği gibi merkezi bir sistemden kontrolü de mümkündür.

 

Eskişehir Soğuk hava deposu kurulumu konusunda  verimli ve ekonomik kullanım için inşa, izolasyon ve yapı elemanları çok önemlidir. Mevsim iklimlendirme olarak soğuk hava depolarındaki tecrübelerimiz ışığında sizlerin en iyi verimi almanızı en çok tasarrufla almanızı amaçlıyouz.

 

Soğuk Hava Depolarının bazı özellikleri aşağıdaki gibidir;

 

Betonarme ya da prefabrik olarak kurulumu mümkündür.

 

Isı izolasyonu ve buhar geçirgenliği standartlarına uygun yapılmalıdır.

 

Bir alanda yüklenecek gıda yükü standartlarına uygun olarak hesaplanmalıdır.

 

15 C den -2 derece arasında soğutma işlemi yapılabilmektedir.

 

0 C ile -40 C arasında donma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Gıdanın türüne göre soğuk hava deposunun sıcaklık ve nem oranı ayarı yapılabilir.

 

Birbirinden farklı soğutma ve dondurma odaları inşası mümkündür.

 

Soğuk hava depoları içerisindeki ısı homojendir.

 

Eskişehir Soğuk Hava Depoları; gıda, et işleme, ilaç ve birçok sektçrde yaygın olarak kullanır. Bunların dışında kimya, ilaç sanayinde ve laboratuarlarda kullanılmaktadır.Soğuk hava deposu Eskişehir için bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaralarımıza sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.