VRF

Seçenekler

VRF

VRF birden fazla ünitenin bir dış ünite aracılığı ile kontrol edildiği klima şeklidir. Kullanılacak alanın ihtiyacına göre soğutma sistemlerinin kontrolünü gerçekleştirir. Ana kontrol sistemi bina dışına kurularak bina içindeki klimaların kontrolü sağlanır.

 

VRF (variable refrigerant flow) yi diğer klimalardan ayıran en önemli özelliği değişken gaz debisi ile enerji tasarrufu sağlamasıdır. Enerji tasarrufunu önemseyen bu sistem geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bir villadan çok katlı iş merkezleri ve plazalara kadar bağımsız kontrol sistemi ile tasarruf ve kolaylık sağlar.

 

VRF Klima Sistemi çok gelişmiş bir kontrol sistemine sahiptir. Akış denetim üniteleri ile soğutucu akışkan gereken bölgeye sevk edilerek ısıtma ve soğutma işlemleri gerçekleştirilir.

 

VRF Klima sistemleri 2 çeşit olarak kullanılır. Bunlardan birincisi hem ısıtma hem soğutma sağlayan Vrf sistemidir.

 

İkincisi de Alışveriş merkezleri, plazalar, oteller, villalar da kullanılan birbirinden bağımsız çalışan VRF sistemidir..

 

Mevsim İklimlendirme olarak gerek Eskişehir gerekse şehir dışında VRF klima sistemlerini başarıyla kurarak, sizlerin tasarruf etmenizi  ve hizmeti en iyi şekilde sorunsuz olarak kullanmanızı sağlıyoruz.