Soğuk Hava Deposu

Mevsim İklimlendirme, Eskişehir soğuk hava deposu firması olarak içerisindeki ürünleri her hava koşulunda taze tutacak şekilde iklimlendirilen bu alanların tüm kurulum, servis, bakım ve onarım işlerini gerçekleştirmektedir.  Soğuk hava depoları, üretilen gıda ürünlerinin 4 mevsim boyunca tüketiciye taze ulaştırılabilmesini sağlayan sistemlerdir.  Tarlada üretim yapan üretici de aracılar da son satıcılar da, bunu kullanan restoran otel gibi işletmeler de soğuk hava depolarına ihtiyaç duyarlar. Soğuk hava depolarının kullanımında dikkat edilmesi gereken şey ise içerisinde saklanacak olan ürüne göre özelliklerinin değişmesi gerektiğidir.

Örneğin et grubuna ait ürünler depolanacaksa 0˚C-1,7 sıcaklıkla ile %95 nem içeren bir ortamda saklanması gerekir. Sebze ürünleri, yaş meyveler veya yumurtanın farklı koşullara ihtiyacı vardır. Bunun sebebi etin çürüme eşiği ile meyveninkinin farklı olmasıdır.

Günümüzde soğutma, üstün mühendislik teknolojileri ile desteklenerek büyük bir endüstriye dönüşmüştür. Soğuk depolama, ülke ekonomilerini kökten etkileyerek hem üreticiye, hem tüketiciye fayda sağlayan çok karlı bir sektör oluşturmuştur. Endüstriyel soğutmanın başlangıcı 1800‟lü yıllarda mekanik soğutma çevrimlerinin geliştirilmesiyle başlanmıştır. 1890 yılında ilk mekanik buz imalatı başlamış, absorpsiyon prensibiyle çalışan otomatik bir buz dolabı 1900‟lü yılların başında Amerika‟da satışa çıkmıştır. Gıdaların saklanmasında önemli rol oynayan soğutma sistemlerinin endüstriyel hale gelmesiyle gıda üretimi patlama yapmıştır. Üretilen gıdaların uzun süre saklanabilmesi gıda fiyatlarını uygun hale getirmiş, sabit ve hareketli soğuk zincir uygulamasıyla gıdalar bütün dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Modern soğutma makinaları az enerji tüketen, uzaktan izlenip kumanda edilebilen, tam otomatik çalışan soğuk depo içinde ürünün sağlıklı olarak kalabilmesi için her tür ayarı yapılabilen teknolojik sistemler haline gelmiştir. Günümüzün izolasyon sistemleri kolay montajı yapılan ucuz maliyetli demonte edilebilen, panellerle herkes tarafından uygulanabilen yapılar haline gelmiştir.


Soğuk Hava Deposu Servis

Hayvansal ve tarımsal gıdaların, sağlık sektöründe ilaçların, laboratuvarlarda içerideki maddenin uzun süre bozulmadan saklanabilmesi için uygun sıcaklık seviyesinde tutulmasını sağlayan soğuk hava depolarının kurulumu, arızası, tamiri ve bakımında Mevsim İklimlendirme ’ye güvenebilirsiniz.

Soğuk hava depolarına servis verirken en özen gösterdiğimiz konu en hızlı şekilde adresinize ulaşıp sorunu çözmeye başlamaktır. Eskişehir’in her noktasına 7 gün 24 saat servis veren Mevsim İklimlendirme, bozulduğunda vakit kaybedilirse çok büyük kayıplara sebep olabilecek olan soğuk hava muhafaza alanlarına en hızlı şekilde ulaşıp en doğru yöntemi kullanarak müdahale eder.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım
Teklif Al