Klima

Klima

KLİMA

 

 

 

Mevsim İklimlendirme EskişehirKlima ,Soğutma alanında yıllara dayanan tecrübesi ile sayılı Eskişehir klima servisleri arasındadır. Eskişehir klima soğutma denilince eskiden sadece yaz aylarında kullanıldığı fikri oluşmaktaydı. Fakat enerji tasarrufu ile artık kış aylarında gerek evlerde gerekse iş yerlerinde klima daha çok tercih edilmeye başlandı. Eskişehir Mevsim iklimlendirme tüm kriterleri göz önünde bulundurarak size en uygun klima satışında, montajında ve bakımlarında yardımcı olmaktadır. Eskişehir klima soğutma alanındaki tecrübemiden aldığımız en önemli ders klimanın doğru tercih edilmesinin ne kadar önemli olduğudur. Kullanmaya başladığınız klimanızdan memnun olmadığınız takdirde değiştirmek çok zaman alır ve ciddi maddi kayıplar yaşatabilir. Peki doğru klima tercihi nasıl yapılır ve klima alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Mevsim iklimlendirme olarak tecrübelerimiz ve bilgimiz ışığında sizlere bu kriterleri adım adım anlatalım.

 

Klimanın kullanılacağı alan;

Klima alınırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey klima ile hangi alanı iklimlendirmek istediğinizdir. Kullanacağınız yerin ev, ofis, restoran olmasına göre seçeceğiniz klima değimektedir. Aynı zamanda bu alanların büyüklüklerine göre de gene seçilmesi gereken klimalar farklıdır. İş yerlerinde (ofis, restoran) kullanılacak olan klimanın boyutu ve performansı çok önemlidir. Oysa evde kullanılacak olan klima da en en önemli unsur sessiz çalışmasıdır.

Db cinsine göre klimalar ayrılmaktadır. 20 desibelin altında olan klimalar sessiz, 20-30 desibel olanlar az sesli, 30-40 desibel olan klimalar orta sesli ve 40 desibelin üstü sesli olarak isimlendirilebilir. Örneğin yatak odanızda kullanacaksanız 20 desibel bir klima idealdir. Bu konuda klima servisleri müşteriyi en doğru bilgilendirecek müesseselerdir. Firmamız sizlere klima soğutma konusunda doğru bilgilendirme yaparak size en uygun ürünü seçmeniz konusunda yardımcı olmaktadır.

 

Klimanın Markası Ne Olmalıdır?

Klima alırken en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biriside klimanın markasıdır. Genellikle en çok tercih edilen markalar Japon markalar olmaktadır. Fakat yerli markalarda bu noktada iyi bir kullanım sağlamaktadır. Marka seçiminde tercihimiz genellik fiyatıyla da alakalı olduğu için bu kısım sizin klimaya ayırdığınız bütçe ile alakalıdır. Mevsim İklimlendirme klima servisi olarak bütçeniz dahilinde sizlere çeşitli markalar hakkında bilgilendirme yapmaktayız.

 

Klimayı Nereden Almalıyız?

Alacağınız klima markasını belirlediyseniz, sırada bu klimayı neren almanız gerektiği konusu kalıyor. Bu aşamada genellikle o markanın yetkili bayileri tercih edilmektedir. Eskişehir klima servisi olan firmamız Eskişehir klima satış, montaj ve teknik destek noktasında her zaman sağlıklı hizmet avantajları ile tüm markalarda klima satışı yapmaktadır.

 

Teknik Servis Hizmetleri Nasıl Olmalıdır?

Klima Eskişehir hava şartlarından zaman zaman etkilenmektedir, klimanızı aldınız ve montajı gerçekleştirildi ama işiniz hemen bitmedi. Klimanızın senelik bakımları ve içeriden yada dışarıdan meydana gelebilecek problemlerde almanız geren teknik destek çok önemlidir. Bu nokta hızlı, çözümcü ve ekonomik hizmet almak çok önemlidir. Mevsim iklimlendirme olarak şatışını yaptığımız klimaların teknik servisliğini sizlere en az maliyeti çıkaracak şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Klimayı kullanacağınız alanın çok önemli olduğunu “Klimanın Kullanılacağı Alan” kısmında belirtmiştik. Kullanılacak alanın büyüklüğü ve odanın ısı durumuna göre klima modelleri değişmektedir. Örneğin küçük bir oturması ile büyük bir salonda aynı klima kullanılması pek sağlıklı olmaz. Klima modeli seçiminde alanın m2 sine uygun klima seçilmelidir. Ayrıca klimanızın kullanılacağı alan ısı durumuda çok önemlidir. Örneğin; güney cepheye bakan odalarda bazen m2 ye yeterli olsa da daha büyük bir model tercih edilmesi gerekebilir.

Mevsim iklimlendirme olarak doğru klimayı almanızda, klimanın montajında ve gerektiği anlarda teknik destek ve bakım konularında profesyonel hizmet sağlamaktayız.Klima Soğutma Eskişehir için bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda verilmiştir.

 

Eskişehir Klima Servis : 0222 230 33 00 - 0506 722 15 23